Sofralarımızın Baş Tacı Yeşil Zeytin

Ezine yöresinden Yeşil Zeytin

Ülkemizde en sık tüketilen zeytin çeşitlerinden bir tanesi kuşkusuz yeşil zeytindir. Yeşil zeytinler tam olgunlaşmadan toplanır ve salamura olarak üretilip kahvaltılarımızın başköşesinde yer alır. Ramazan ayı iftar ve sahur sofraları yeşil zeytinsiz olmaz. Mutfağımızın ve sofralarımızın vazgeçilmez ürünü yeşil zeytin yüzde yüz organik ve kaliteli olarak sitemizde satışa sunulmuştur.
Sitemizin popüler yeşil zeytin çeşitleri arasında kırma yeşil zeytin, çizik yeşil zeytin, ızgara yeşil zeytin, dolgulu yeşil zeytin gibi çeşitlerimiz mevcuttur. Dalından sofranıza gelen mis kokulu ve taptaze yeşil zeytinlerimizi bütçenize uygun ödeme fırsatlarından yararlanarak sipariş verebilirsiniz. Sipariş verdikten sonra seçtiğiniz ürün özenle paketlenerek kısa sürede adresinize teslim edilmektedir.

Ezine yöresinden Yeşil Zeytin

Yeşil zeytin kahvaltıların bir numaralı eşlikçilerinden biridir. Salatalarda, mezelerde, pizzalarda ve daha birçok lezzetli tariflerde kullanılan yeşil zeytin herkesin dolabında mutlaka bulunur. Ayrıca çeşitliliği ile oldukça zengindir. Yeşil zeytin çeşitlerimiz arasından en sevilen ürünlerimizden biri kırma zeytindir. Kırma zeytin adını zeytinin taş ya da çekiçle kırılmasından almıştır. Kırma işleminden sonra zeytinler suda acılığı giden kadar bekletilmektedir. Özellikle Hatay bölgesinde yapılan kırma zeytinin domat kırma ve bodrum kırma gibi çeşitleri bulunur. Dilerseniz sitemizdeki kırma zeytin çeşitlerimize göz atabilir ve hızlı sipariş oluşturabilirsiniz.

Yeşil zeytin deyince akla gelen bir diğer zeytin çeşidimiz memecik zeytindir. Memecik zeytini yağ oranı fazla iri bir zeytindir. Memecik zeytininde oldukça dengeli bir tat ve tuz oranı ayrıca hafif meyvemsi aroması bulunur. Sitemizde yer alan bu zeytin çeşidimiz sadece içme suyu ve kaya tuzu kurulmuştur. İçerisinde herhangi bir asitlik düzenleyici gibi maddeler yer almamaktadır. Her zaman müşterilerimize organik ürünler sunmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Yeşil zeytinlerimiz özel ambalajlarda vakumlanarak saklanmaktadır.

Yeşil Zeytinin Faydaları

Zeytinin her türlüsünü tüketmek sağlık açısından oldukça faydalıdır. Uzmanlar günde 5 tane siyah zeytin 5 tane yeşil zeytin tüketilmesini önermektedir. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinden taze taze toplayıp satışa sunduğumuz yeşil zeytinin faydaları şöyledir:
• İçerdiği polifenoller sayesinde hafızanın güçlenmesine yardımcı olur.
• Yeşil zeytin mükemmel bir A vitamini kaynağıdır. Göz sağlığı için mutlaka yeşil zeytin tüketilmelidir.
• Yeşil zeytini şeker hastaları bile rahatlıkla tüketebilir. Çünkü vücuttaki şeker oranını dengeler.
• Uzun süre midede tokluk hissi yaratır. Kilo vermeye yardımcı olur.
• Kötü kolesterol ile savaşarak kalp ve damar sağlığını korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • No products in the cart.